SZYBKI KONTAKT: 22-877-36-50

WSZYSTKIE RODZAJE BADAŃ - KAŻDY RODZAJ POJAZDU
             BEZ ZAPISÓW                 BEZ KOLEJKI

INFORMACJE

LICZNIK ODWIEDZIN

Trochę historii

autocomPrzedsiębiorstwo Usług Motoryzacyjnych "AUTOCOM-BIS" s.c. Zdzisław Kwiatkowski, Tadeusz Litwiniak, Ewa Retka, Wiesław Kwiatkowski i należąca do niego Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów WX-68 mieści się w budynku widocznym na zdjęciu, w Warszawie przy ulicy Wolskiej 225. Dzisiejsza siedziba firmy wybudowana została na terenie dawnej Stacji Obsługi Samochodów nr 2 Stołecznego Przedsiębiorstwa Usług Motoryzacyjnych PT "SPUM". Współwłaściciele i większość załogi wywodzi się z dwóch stacji dawniej należących do SPUM-u, z wyżej wymienionej SOS-2 przy ulicy Wolskiej 225 oraz ze SOS-7 (dzisiaj już nie istniejącej), znajdującej się w Warszawie przy przy ulicy Dzikiej 28. Obie te stacje, oprócz napraw samochodów wykonywały badania techniczne pojazdów: Wolska - samochodów do 3,5 tony, przyczep do tych samochodów oraz motocykli z prawobrzeżnej Warszawy, Dzika -  samochodów i przyczep do 3,5 tony i powyżej. Mamy w swoim gronie ludzi zajmujących się kontrolą pojazdów od ponad 40 lat.

SPUM

znak spumSPUM - Stołeczne Przedsiębiorstwo Usług Motoryzacyjnych Przemysłu Terenowego powstał w drugiej połowie czterdziestych lat ubiegłego wieku. Dyrekcja firmy mieściła się początkowo przy ulicy Ogrodowej 51 a następnie przeniosła się na ulicę Pruszkowską 47. W jej skład wchodziły, między innymi stacje obsługi samochodów na terenie całej Warszawy - Wolska 88, Wolska 225, Dzika 28, Dolna 4 itd. - łącznie 13 obiektów. Przedsiębiorstwo zajmowało się naprawami wszelkiego rodzaju pojazdów, jakie wtedy jeździły po naszych drogach. Od mycia i konserwacji po naprawy blacharsko-lakiernicze. Miasto stołeczne Warszawa zlikwidowało SPUM w 1993 roku. W latach 60, po przeprowadzeniu weryfikacji jednostek wykonujących na terenie Warszawy obowiązkowe badania techniczne SPUM uzyskał wyłączność na ich wykonywanie na terenie miasta.

STACJA SOS-7

dzika 28    Stacja Obsługi Samochodów nr 7 należąca do SPUM-u mieściła się w Warszawie przy ulicy Dzikiej 28. Powstała w latach sześćdziesiątych i była wtedy w Warszawie największą stacją wykonującą badania techniczne pojazdów. W jej skład wchodziły dwa ciągi, jeden dla samochodów osobowych, drugi dla ciężarowych oraz 4-stanowiskowy warsztat napraw samochodów osobowych i dostawczych. Zatrudniała około 20 osób. Wykonywała badania pojazdów do 3,5 tony z dzielnic Śródmieście i Żoliborz oraz pojazdów powyżej 3,5 tony z całej Warszawy. Wykonywała dla całej Polski badania przed pierwszą rejestracją pojazdów sprowadzonych z zagranicy. (zdjęcia)

STACJA SOS-2

stacja na wolskiejStacja Obsługi Samochodów nr 2 przy ulicy Wolskiej 225 została powołana do życia w 1971 roku w adoptowanych budynkach stacji tankowania gazu. W niezbyt dużym budynku znalazło się stanowisko badań technicznych samochodów osobowych, dostawczych i motocykli oraz nieduży warsztat, w którym w pierszym okresie naprawiano głównie popularne Syrenki.